Homokháti Zenei Esték

2016-11-10

Homokháti Zenei Esték

NOVEMBER 18. – 19:00  „Cantabile”

a Szeged Trió Classic koncertje
(Vizsolyi Lívia – fagott, Varga Laura – fuvola, Klebniczky György - zongora)

MŰSOR:
 
J.Ph.Rameau: I.Koncert
M.Clementi: Szonáta.
J.Haydn: G-dúr Trió
Liszt Ferenc: Szerelmi  álmok
C.Saent-Saens: Románc
G.Enescu: Cantabile és Presto
A.Piazzola: Oblivion
 
Vizsolyi Lívia - fagott
 
Fagott művész, a Szegedi Tudományegyetem Zeneművészeti Karának docense. Tanári tevékenysége mellett a Szegedi Szimfonikus Zenekar szólamvezető I. fagott művésze. 
Számos CD felvétele jelent meg.
Alapító tagja a Szeged Trió Classic kamarazenei formációnak, akikkel rendszeresen koncerteznek és 2015-ben megjelent első CD felvételük. 
Artisjus díj birtokosa.
Szólistaként is rendszeres szereplője Szeged zenei életének. A város már két alkalommal tüntette ki Alkotói Díjjal, Kazinczy Emlékérmet és Szeged Kultúrájáért ezüst és arany plakettet kapott.
2015-től a Szegedi Szimfonikus Zenekar örökös tagja.
2015-ben az I. Fagottos Fesztivál szervezője.
 
Varga Laura - fuvola
 
Fuvolaművész, 2000-ben a Kínai Filharmonikus Zenekar 1. fuvolista szólamvezetője lett. Az itt eltöltött 2 év alatt nem csak Kínában (Peking, Sanghai, Guangzhou, Shengzhen), hanem az Egyesült Államoktól Taiwanig számos helyen, neves muzsikusokkal koncertezett (mint pl. Placido Domingo, Klaus Weise, Yu Long, Donald Portnoy, Krisztof Pendereczky). Készítettek egy cd-t a Deutsche Grammophone-nal, és számtalan tv-felvételt a CCTV-vel.
2002-ben hazahívták tanítani, azóta a Szegedi Tudományegyetem Zeneművészeti Karán oktat fuvolát, 2007 óta docensként.
DLA fokozatát 2007-ben szerezte a Liszt Ferenc Tudományegyetem Doktoriskolájában Budapesten.
2008-ban előadóművészi Artisjus-díjat kapott a kortárs zene kimagasló interpretációjáért.
Gyakran fellép szólóban és különböző kamaraegyüttesekkel is. Rendszeres meghívottja többek között az SZTE Tavaszi és Őszi Kulturális Fesztiváljának, a Vántus István Kortárszenei Napoknak, a Nyári Művészeti Akadémiának, az Alma Mater Classic koncerteknek. Koncertjeiről rendszeresen készül tv-felvétel is.
2014-ben Vizsolyi Lívia fagottművésszel és Klebniczki György zongoraművésszel közös trió lemezük jelent meg, majd ezt követően két szerzői kiadvány Klebniczki György műveiből.
Szintén 2014-ben Szeged Város Alkotói Díjjal, a Szegedi Tudományegyetem pedig Rektori Dicsérettel tüntette ki.
Legutóbb mesterkurzust a Bolzanoi Egyetem Konzervatóriumában, Olaszországban tartott 2015. áprilisában, majd novemberben Nagyváradon (Oradea, Románia) és 11. alkalommal a Szegedi Nyári Művészeti Akadémián.
 
 
Klebniczki György - zongora
 
Zongoraművész, zenei érettségit a Liszt Ferenc Zeneművészeti Főiskola Konzervatóriumában tette le, Dr. Kerek Ferenc zongoraművész professzor tanítványaként. 
Számos zongoraverseny díjazottja: 1998-ban Orfordban (Montréal, Kanada) Nemzetközi Zongoraverseny első helyezettje, ugyanebben az évben Orléansban (Franciaország) középdöntőbe jutott a felnőtteknek rendezett Nemzetközi Zongoraversenyen a 20. század zenéjéből. 
1999-ben Budapesten a Nemzetközi Chopin-zongoraversenyen szintén második díjat nyert. Díja, egy zelazowa wola-i hangverseny, Chopin szülőházában, a kanadai zongoraverseny díja pedig két hangverseny volt Montréalban, az I Musici di Montréal kamarazenekarral, 1999-ben. 
Egyetemi tanulmányait a Budapesti Liszt Ferenc Zeneművészeti Egyetemen kezdte, és 2006-ban az SZTE zeneművészeti Karán fejezte be. 
A Nemzetközi Bartók Zongoraverseny különdíjasa 2004-ben és 2006-ban. 2006 óta az SZTE Zeneművészeti Karának egyetemi tanársegédje, korrepetitora. 
Zongoraművészi tevékenységeit elsősorban hangszeres zongorakísérőként, kamaraművészként folytatja, de számos rendezvényen, kamaraesteken szólistaként szerepelt. Az elmúlt években, Turkuban, Darmstadtban is fellépett kamarazenei és szóló produkcióval. 2010-ben Artisjus-díjban részesült.
Zenei tanulmányait jelenleg a Liszt Ferenc Zeneművészeti Egyetem Doktori iskolájában folytatja. Évek óta a Szegedi Őszi Kulturális Fesztivál és az Egyetemi Tavasz kamaraestjeinek előadóművésze, a Szegedi Vántus István Kortárszenei Napok rendszeres közreműködője.
 

DECEMBER 18. – 15:30 „ Álomszép koncert!”

a Falu Karácsonyon fellépnek a fiatal tehetségek

Patkós Mariann, Patkós Maja - hárfa
 
Patkós Mariann és Maja is a Király König Péter Alapfokú Művészeti Iskola hallgatói, 6 és fél éves koruk óta hárfáznak, felkészítő tanáruk Natália Gorbunova, Maja 10, Mariann 11 és fél éves, az SZTE Gyakorló Gimnázium és Általános Iskola tanulói
 
Mariann a 2016-os Virtuózok Komolyzenei tehetségkutató döntőse, különdíjasa, Maja középdöntőse.
Számos hárfaversenyen szerepeltek eredményesen, 2015-ben az Országos Hárfaverseny aranydíjasa volt Maja, ezüstdíjasa volt Mariann. Mariann 2014-ben a Belgrádi Nemzetközi Hárfaversenyen ért el harmadik helyezést.
Szabadidejükben táncolni járnak a jégtánc és a dzsessz balett a kedvencük. Részt vettek a 2016-os Miskolci Operafesztivál nyitókoncertjén, Maja meghívást kapott a 2016-os Fesztiválakadémiára vendégelőadóként, híres külföldi zenészekkel játszott egy színpadon a Zeneakadémián.
 
Kormányos Vanessza – hegedű
 
2014 – ben a „Virtuózok” elődöntőse. Cisztás fibrózisban szenvedő kislány, a Virtuózok projekt segíti a gyógykezelését és ajándék hegedűt is kapott. Megismerhetjük a történetét és a hegedűhöz való kötődését. 
Tanára: Czeglédi Ibolya
 
Néveri Bence – blockflőte
 
Néveri Bencét az ország a Virtuózok komolyzenei versenyen ismerte és szerette meg, az ifjú tehetség 2015-ben egészen a középdöntőig jutott. Az Országos Furulya Versenyen első lett saját korcsoportjában és a korosztályok közötti fődíjat is megkapta. Koncertezett többek között a holland Anneke Boeke-vel és az orosz Olga Paschenko-vak.  A Régizene rajongója, számára ez nem csupán egy zenei korszak, hanem életstílus, ami az egész életét és felfogását átjárja. Sok mesterkurzuson vett részt többek között: Januj Anna, Dorothee Oberlinger, Jordi Savall.
 
A belépés díjtalan! Várunk minden érdeklődőt szeretettel.